T598B157M006AHS055 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
150 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 6.3 V 1411 (metrisk 3528) 55mOhm vid 100kHz
T598B157M006AHS055
DigiKeys produktnummer
399-T598B157M006AHS055TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T598B157M006AHS055
Beskrivning
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T598B157M006AHS055 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Kapacitans
150 µF
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,10mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
55mOhm vid 100kHz