T598B157M006AHE055 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
150 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 6.3 V 1411 (metrisk 3528) 55mOhm vid 100kHz
T598B157M006AHE055
DigiKeys produktnummer
399-T598B157M006AHE055TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T598B157M006AHE055
Beskrivning
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T598B157M006AHE055 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
1411 (metrisk 3528)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Kapacitans
150 µF
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,10mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
B
Spänning - märkt
6.3 V
Klassificeringar
AEC-Q200
Typ
Formgjuten
Egenskaper
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
55mOhm vid 100kHz