T543X336K050AHW040
DigiKeys produktnummer
399-T543X336K050AHW040TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-T543X336K050AHW040CT-ND - Remsbit (CT)
399-T543X336K050AHW040DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T543X336K050AHW040
Beskrivning
CAP TANT POLY 33UF 50V 2917
Detaljerad beskrivning
33 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 50 V 2917 (metrisk 7343) 40mOhm vid 100kHz
EDA-/CAD-modeller
T543X336K050AHW040 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
33 µF
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Tolerans
±10%
Spänning - märkt
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm vid 100kHz