T495X685K035ATE3007005 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 399-T495X685K035ATE3007005TR-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | T495X685K035ATE3007005 |
Beskrivning | 6.80UF 35.0V |
Tillverkarens standardleveranstid | 21 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 6.8 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 35 V 2917 (metrisk 7343) 300mOhm vid 100kHz |
Datablad | Datablad |
Kategori | ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm vid 100kHz |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Livslängd @ temp. 2000tim vid 125°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Monteringstyp Ytmontering |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 2917 (metrisk 7343) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm) |
Tolerans ±10% | Höjd - monterad (max) 0,169" (4,30mm) |
Spänning - märkt 35 V | Tillverkarens storlekskod X |