T491C475K035AT41537280 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 35 V 2312 (metrisk 6032) 2Ohm
T491C475K035AT41537280
DigiKeys produktnummer
T491C475K035AT41537280-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T491C475K035AT41537280
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2312
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
2312 (metrisk 6032)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,80mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
C
Spänning - märkt
35 V
Egenskaper
General Purpose
Typ
Formgjuten
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm