T491C475K035AT4153 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 35 V 2312 (metrisk 6032) 2Ohm
T491C475K035AT4153
DigiKeys produktnummer
T491C475K035AT4153-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T491C475K035AT4153
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2312
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T491C475K035AT4153 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,80mm)
Tolerans
±10%
Spänning - märkt
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm