T491B475K016AH47117280 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 1411 (metrisk 3528) 3,5Ohm
T491B475K016AH47117280
DigiKeys produktnummer
T491B475K016AH47117280-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T491B475K016AH47117280
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1411
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,10mm)
Tolerans
±10%
Spänning - märkt
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
3,5Ohm