T491B475K016AH4160 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 1411 (metrisk 3528) 3,5Ohm
T491B475K016AH4160
DigiKeys produktnummer
T491B475K016AH4160-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T491B475K016AH4160
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1411
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T491B475K016AH4160 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Inkapsling/låda
1411 (metrisk 3528)
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,10mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
B
Spänning - märkt
16 V
Egenskaper
General Purpose
Typ
Formgjuten
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
3,5Ohm