MMK5562J400J01L16.5TA18
DigiKeys produktnummer
399-MMK5562J400J01L16.5TA18CT-ND - Remsbit (CT)
399-MMK5562J400J01L16.5TA18TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMK5562J400J01L16.5TA18
Beskrivning
CAP FILM 5600PF 5% 400VDC RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5600 pF Filmkondensator 200V 400V Polyester, metalliserad Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MMK5562J400J01L16.5TA18 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-100°C
Tillv.
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,283" x B 0,098" (7,20 x 2,50mm)
Artikelstatus
Föråldrad
Höjd - monterad (max)
0,256" (6,50mm)
Kapacitans
Terminering
PC-stift
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Märkspänning - AC
200V
Tillämpningar
General Purpose
Märkspänning - DC
400V