F461JF562J400C är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
5600 pF Filmkondensator 220V 400V Polypropylen (PP), metalliserad Radial
F461JF562J400C
DigiKeys produktnummer
399-F461JF562J400C-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F461JF562J400C
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Storlek/dimension
L 0,283" x B 0,098" (7,20 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,256" (6,50mm)
Tolerans
±5%
Märkspänning - AC
220V
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Märkspänning - DC
400V