MMK5222K63J01L16.5TR18
DigiKeys produktnummer
399-11452-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-11452-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMK5222K63J01L16.5TR18
Beskrivning
CAP FILM 2200PF 10% 63VDC RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2200 pF Filmkondensator 40V 63V Polyester, metalliserad Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MMK5222K63J01L16.5TR18 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-100°C
Genomgående hål
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,283" x B 0,098" (7,20 x 2,50mm)
Artikelstatus
Föråldrad
Höjd - monterad (max)
0,256" (6,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Märkspänning - AC
40V
Tillämpningar
General Purpose
Märkspänning - DC
63V