C967U392MZWDCA7317
DigiKeys produktnummer
399-C967U392MZWDCA7317CT-ND - Remsbit (CT)
399-C967U392MZWDCA7317TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C967U392MZWDCA7317
Beskrivning
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3900 pF ±20% 440VAC Keramiska kondensatorer Y5U (E) Radial, skiva
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C967U392MZWDCA7317 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
X1, Y2
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Monteringstyp
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Kapacitans
Storlek/dimension
0,512" diam. (13,00mm)
Tolerans
±20%
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)