C767U392MZWDCA7317
DigiKeys produktnummer
399-C767U392MZWDCA7317CT-ND - Remsbit (CT)
399-C767U392MZWDCA7317TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C767U392MZWDCA7317
Beskrivning
CAP CER 3.9NF X1/Y2 440V/300V
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3900 pF ±20% 440VAC Keramiska kondensatorer Y5U (E) Radial, skiva
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C767U392MZWDCA7317 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
X1, Y2
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Kapacitans
Storlek/dimension
0,512" diam. (13,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,709" (18,00mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)