C340C473J1G5TA9430 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 1 619
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
0.047 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
C340C473J1G5TA9430
DigiKeys produktnummer
399-C340C473J1G5TA9430-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C340C473J1G5TA9430
Beskrivning
CER CAP
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C340C473J1G5TA9430 Modeller
Kategori
Egenskaper
Låg ESL
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,290" x B 0,160" (7,36 x 4,07mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,500" (12,70mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)
Spänning - märkt
Ledartyp
Rak
Temperaturkoefficient
Basproduktens nummer
Arbetstemperatur
-55°C-125°C