C340C473J1G5TA7301 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 1 619
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
0.047 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
C340C473J1G5TA7301
DigiKeys produktnummer
399-C340C473J1G5TA7301TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C340C473J1G5TA7301
Beskrivning
CAP CER RAD MONO
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C340C473J1G5TA7301 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,290" x B 0,160" (7,36 x 4,07mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,500" (12,70mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)