C318C103K1R5TA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
10000 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
C318C103K1R5TA
DigiKeys produktnummer
399-C318C103K1R5TA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C318C103K1R5TA
Beskrivning
CAP CER RAD MONO
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C318C103K1R5TA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,100" (3,81 x 2,54mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,235" (5,97mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)