C1206X475K3RACAUTO7210 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KEMET
I lager: 9 741
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 1 990
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Direkt
Samsung Electro-Mechanics
4.7 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
C1206X475K3RACAUTO7210
DigiKeys produktnummer
399-C1206X475K3RACAUTO7210TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C1206X475K3RACAUTO7210CT-ND - Remsbit (CT)
399-C1206X475K3RACAUTO7210DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206X475K3RACAUTO7210
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
34 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C1206X475K3RACAUTO7210 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,130" x B 0,063" (3,30 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,077" (1,95mm)