CL31B475KAHVPJE
DigiKeys produktnummer
1276-CL31B475KAHVPJETR-ND - Remsa och spole (TR)
1276-CL31B475KAHVPJECT-ND - Remsbit (CT)
1276-CL31B475KAHVPJEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CL31B475KAHVPJE
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
CL31B475KAHVPJE Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)