C1206F225K4RAC7210 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 2 947
Datablad
2.2 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
C1206F225K4RAC7210
DigiKeys produktnummer
399-C1206F225K4RAC7210TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206F225K4RAC7210
Beskrivning
CAP CER 1206 FO
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C1206F225K4RAC7210 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Öppet läge
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,043" (1,10mm)