C0805C475M4RACAUTO7210 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KEMET
I lager: 9 009
Datablad
Uppgradering
KEMET
I lager: 21 058
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
Similar
Murata Electronics
TDK
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Murata Electronics
4.7 µF ±20% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
C0805C475M4RACAUTO7210
DigiKeys produktnummer
C0805C475M4RACAUTO7210-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C475M4RACAUTO7210
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 16V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0805C475M4RACAUTO7210 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)