C0805C475M4RACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-C0805C475M4RACAUTOTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0805C475M4RACAUTOCT-ND - Remsbit (CT)
399-C0805C475M4RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C475M4RACAUTO
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 16V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±20% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0805C475M4RACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)