C0805C154J5REC är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 23 276
Datablad
Walsin Technology Corporation
Murata Electronics
Murata Electronics
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
I lager: 379
0.15 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0805C154J5REC
DigiKeys produktnummer
C0805C154J5REC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C154J5REC
Beskrivning
CAP CER 0805 150NF 50V X7R 5%
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0805C154J5REC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)