GCM21BR71H154JA37K är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Murata Electronics
I lager: 4 960
0.15 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
GCM21BR71H154JA37K
DigiKeys produktnummer
490-GCM21BR71H154JA37KTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCM21BR71H154JA37K
Beskrivning
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
GCM21BR71H154JA37K Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)