C0805C153K5RAC3124 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
0.015 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
cut-tape-render
C0805C153K5RAC3124
DigiKeys produktnummer
399-C0805C153K5RAC3124TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C153K5RAC3124
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - märkt
Tillv.
Temperaturkoefficient
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)