C0603C473J8RACTU är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KEMET
I lager: 2 480
Datablad
Uppgradering
KEMET
I lager: 50 667
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Direkt
KYOCERA AVX
Knowles Syfer
Knowles Syfer
YAGEO
YAGEO
0.047 µF ±5% 10V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
cut-tape-render
C0603C473J8RACTU
DigiKeys produktnummer
399-C0603C473J8RACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603C473J8RACTU
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 10V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0603C473J8RACTU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)