C0603T473J8RACTU
DigiKeys produktnummer
399-C0603T473J8RACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603T473J8RACTU
Beskrivning
CAP CER 0603
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±5% 10V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C0603T473J8RACTU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
COTS
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)