A766KE106M1ELAE060
DigiKeys produktnummer
399-A766KE106M1ELAE060TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-A766KE106M1ELAE060CT-ND - Remsbit (CT)
399-A766KE106M1ELAE060DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A766KE106M1ELAE060
Beskrivning
CAP ALUM POLY 10UF 20% 25V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 60mOhm 5000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
A766KE106M1ELAE060 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Rippelström @ låg frekvens
75 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
1.5 A @ 100 kHz
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Höjd - monterad (max)
0,276" (7,00mm)
Kapacitans
10 µF
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C