A765KG106M1ELAE035 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | A765KG106M1ELAE035 |
Beskrivning | CAP ALUM POLY 10UF 20% 25V SMD |
Tillverkarens standardleveranstid | 25 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 10 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 35mOhm 2000tim vid 105°C |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | A765KG106M1ELAE035 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-105°C |
Tillverkare KEMET | Tillämpningar General Purpose |
Serie | Rippelström @ låg frekvens 80 mA @ 120 Hz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Rippelström @ hög frekvens 1.6 A @ 100 kHz |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension 0,315" diam. (8,00mm) |
Typ Polymer | Höjd - monterad (max) 0,287" (7,30mm) |
Kapacitans 10 µF | Monteringsyta vid ytmontering L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm) |
Tolerans ±20% | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - märkt 25 V | Inkapsling/låda Radial, kapsling - SMD |
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm | Basproduktens nummer |
Livslängd @ temp. 2000tim vid 105°C |