A759KR227M1VAAE024
DigiKeys produktnummer
399-A759KR227M1VAAE024-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A759KR227M1VAAE024
Beskrivning
CAP ALUM POLY 220UF 20% 35V TH
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 35 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 24mOhm 2000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
A759KR227M1VAAE024 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
170 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
3.4 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
220 µF
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
24mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C