A750EM827M0JAAE008
DigiKeys produktnummer
399-A750EM827M0JAAE008-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A750EM827M0JAAE008
Beskrivning
CAP ALUM POLY 820UF 20% 6.3V TH
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
820 µF 6.3 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 8mOhm 2000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
A750EM827M0JAAE008 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Rippelström @ låg frekvens
250 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
5 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
820 µF
Höjd - monterad (max)
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
8mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C