A750EK827M0EAAE007
DigiKeys produktnummer
399-A750EK827M0EAAE007-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A750EK827M0EAAE007
Beskrivning
CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V TH
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
820 µF 2.5 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 7mOhm 2000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
A750EK827M0EAAE007 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Tillverkare
KEMET
Tillämpningar
General Purpose
Serie
Rippelström @ låg frekvens
280 mA @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
5.6 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)
Typ
Polymer
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
820 µF
Höjd - monterad (max)
0,354" (9,00mm)
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - märkt
2.5 V
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
ESR (Equivalent Series Resistance)
7mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C