A750EK227M1CAAE016
DigiKeys produktnummer
399-13664-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A750EK227M1CAAE016
Beskrivning
CAP ALUM POLY 220UF 20% 16V TH
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 16 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 16mOhm 2000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
A750EK227M1CAAE016 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Tillverkare
KEMET
Tillämpningar
General Purpose
Serie
Rippelström @ låg frekvens
145 mA @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
2.9 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)
Typ
Polymer
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
220 µF
Höjd - monterad (max)
0,354" (9,00mm)
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - märkt
16 V
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
ESR (Equivalent Series Resistance)
16mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C