RMC1/16K1541FTP är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Direkt
Stackpole Electronics Inc
I lager: 160 471
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
KOA Speer Electronics, Inc.
Cal-Chip Electronics, Inc.
1.54 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Tjock film
RMC1/16K1541FTP
DigiKeys produktnummer
2315-RMC1/16K1541FTPTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMC1/16K1541FTP
Beskrivning
RES 1.54K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)