BM20B-SRDS-G-TFC | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BM20B-SRDS-G-TFC |
Beskrivning | CONN HEADER SMD 20POS 1MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 16 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Ytmontering 20 positioner 0,039" (1,00mm) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Fästtyp Push-Pull |
Tillv. | Isoleringshöjd 0,167" (4,25mm) |
Serie | Kontaktform Kvadrat |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kontaktytbehandling - hopkoppling Guld |
Artikelstatus Aktiv | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Kontaktdonstyp | Isoleringsmaterial Polyamid (PA), nylon (glasfylld) |
Kontakttyp Stift | Egenskaper Plocka och placera, mjuklodsretention |
Delning - hopkoppling | Arbetstemperatur -25°C-85°C |
Antal positioner | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Antal rader 2 | Isolering, färg Natural |
Antal inlästa positioner Alla | Strömklassning (Ampere) 1A |
Stil | Spänningsvärde 50V |
Mantling Isolerkapslad - 4 väggar | Sammankopplade stackhöjder 6,3mm |