BM20B-SRDS-G-TFC(LF)(SN)
BM20B-SRDS-G-TFC(LF)(SN)
BM20B-SRDS-G-TFC
DigiKeys produktnummer
455-BM20B-SRDS-G-TFCTR-ND - Remsa och spole (TR)
455-BM20B-SRDS-G-TFCCT-ND - Remsbit (CT)
455-BM20B-SRDS-G-TFCDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BM20B-SRDS-G-TFC
Beskrivning
CONN HEADER SMD 20POS 1MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 20 positioner 0,039" (1,00mm)
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Isoleringshöjd
0,167" (4,25mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon (glasfylld)
Kontakttyp
Stift
Egenskaper
Plocka och placera, mjuklodsretention
Delning - hopkoppling
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal positioner
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal rader
2
Isolering, färg
Natural
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
1A
Stil
Spänningsvärde
50V
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Sammankopplade stackhöjder
6,3mm