BM16B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
BM16B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
BM16B-ZPDSS-TF
DigiKeys produktnummer
455-BM16B-ZPDSS-TFTR-ND - Remsa och spole (TR)
455-BM16B-ZPDSS-TFCT-ND - Remsbit (CT)
455-BM16B-ZPDSS-TFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BM16B-ZPDSS-TF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 16POS 1.5MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 16 positioner 0,059" (1,50mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BM16B-ZPDSS-TF Modeller
Kategori
Fästtyp
Låsramp
Tillv.
Isoleringshöjd
0,219" (5,56mm)
Serie
Kontaktform
Rektangulär
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Ytterhöljeskontakt
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Mjuklodsretention
Antal positioner
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal rader
2
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Natural
Stil
Strömklassning (Ampere)
2A
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
100V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
9,5mm