B10B-PASK-1(LF)(SN)
B10B-PASK-1(LF)(SN)
B10B-PASK-1
DigiKeys produktnummer
455-B10B-PASK-1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B10B-PASK-1
Beskrivning
CONN HEADER VERT 10POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 10 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
B10B-PASK-1 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Tillv.
Övergripande kontaktlängd
0,319" (8,10mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,303" (7,70mm)
Förpackning
Bulk
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Natural
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
3A
Monteringstyp
Spänningsvärde
250V
Terminering
Böjt stift, lödning
Sammankopplade stackhöjder
9,9mm, 14,7mm, 14,9mm
Fästtyp
Låsramp
Basproduktens nummer
Kontaktlängd - hopkoppling
0,126" (3,20mm)