QLCD250Q240F1GV001T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Murata Electronics
I lager: 0
Datablad
24 pF ±1% 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
QLCD250Q240F1GV001T
DigiKeys produktnummer
712-QLCD250Q240F1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QLCD250Q240F1GV001T
Beskrivning
CAP CER 24PF 25V NP0 0201
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
QLCD250Q240F1GV001T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)