TDCP250W224K1GV001T har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KEMET
I lager: 95 380
Datablad
Direkt
TDK
I lager: 190 808
Datablad
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Uppgradering
KEMET
Uppgradering
TDK
0.22 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
250R14W224KV4T
TDCP250W224K1GV001T
DigiKeys produktnummer
709-TDCP250W224K1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TDCP250W224K1GV001T
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
TDCP250W224K1GV001T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,81mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,89mm)