IXFX32N100P
DigiKeys produktnummer
IXFX32N100P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IXFX32N100P
Beskrivning
MOSFET N-CH 1000V 32A PLUS247-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 1000 V 32 A (Tc) 960W (Tc) Genomgående hål PLUS247™-3
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
6,5V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
225 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
14200 pF @ 25 V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Effektförlust (max)
960W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
1000 V
Leverantörens enhetsförpackning
PLUS247™-3
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
320mOhm vid 16A, 10V