APT34F100B2 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
STMicroelectronics
I lager: 148
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 404
Datablad
N-kanal 1000 V 35 A (Tc) 1135W (Tc) Genomgående hål T-MAX™ [B2]
APT34F100B2
DigiKeys produktnummer
APT34F100B2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
APT34F100B2
Beskrivning
MOSFET N-CH 1000V 35A T-MAX
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 2,5mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
305 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
9835 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
1135W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
1000 V
Leverantörens enhetsförpackning
T-MAX™ [B2]
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
380mOhm vid 18A, 10V