IMSA-11501S-60B-GFN1
DigiKeys produktnummer
2248-IMSA-11501S-60B-GFN1TR-ND - Remsa och spole (TR)
2248-IMSA-11501S-60B-GFN1CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IMSA-11501S-60B-GFN1
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 60POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
60 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
Höjd över kort
0,134" (3,40mm)
Spänningsvärde
50V
Antal positioner
60
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Höljesfärg
Svart
Terminering
Lödmetall
Basproduktens nummer
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm