IMSA-11501S-10D-GFN1
DigiKeys produktnummer
2248-IMSA-11501S-10D-GFN1TR-ND - Remsa och spole (TR)
2248-IMSA-11501S-10D-GFN1CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IMSA-11501S-10D-GFN1
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
Höjd över kort
0,134" (3,40mm)
Tillverkare
IRISO USA Inc.
Kabeländtyp
Slitsad
Serie
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
10
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
3,94µin (1,00µm)
Terminering
Lödmetall
Basproduktens nummer
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm