IMSA-11501S-15C-GFN1
DigiKeys produktnummer
2248-IMSA-11501S-15C-GFN1TR-ND - Remsa och spole (TR)
2248-IMSA-11501S-15C-GFN1CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IMSA-11501S-15C-GFN1
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 15POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
15 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
Höjd över kort
0,134" (3,40mm)
Spänningsvärde
50V
Antal positioner
15
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
3,94µin (1,00µm)
Terminering
Lödmetall
Basproduktens nummer
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm