IPP330P10NMAKSA1
DigiKeys produktnummer
448-IPP330P10NMAKSA1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IPP330P10NMAKSA1
Beskrivning
TRENCH >=100V PG-TO220-3
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 100 V 6,9A (Ta), 62A (Tc) 3,8W (Ta), 300W (Tc) Genomgående hål PG-TO220-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IPP330P10NMAKSA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 5,55mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
236 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
11000 pF @ 50 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
3,8W (Ta), 300W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
PG-TO220-3
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
33mOhm vid 53A, 10V