IPD50R1K4CEAUMA1
DigiKeys produktnummer
448-IPD50R1K4CEAUMA1TR-ND - Remsa och spole (TR)
448-IPD50R1K4CEAUMA1CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IPD50R1K4CEAUMA1
Beskrivning
MOSFET N-CH 500V 3.1A TO252-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 500 V 3,1 A (Tc) 42W (Tc) Ytmontering PG-TO252-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IPD50R1K4CEAUMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,5V vid 70µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
8.2 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
178 pF @ 100 V
Artikelstatus
Föråldrad
Effektförlust (max)
42W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
500 V
Leverantörens enhetsförpackning
PG-TO252-3
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
13V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,4Ohm vid 900mA, 13V