IKQ50N120CH7XKSA1
DigiKeys produktnummer
448-IKQ50N120CH7XKSA1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IKQ50N120CH7XKSA1
Beskrivning
IGBT TRENCH FS 1200V 71A TO247-3
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
IGBT Trench Field Stop 1200 V 71 A 398 W Genomgående hål PG-TO247-3-U01
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IKQ50N120CH7XKSA1 Modeller
Kategori
Switchenergi
2,61mJ (på), 1,1mJ (av)
Tillverkare
Infineon Technologies
Ingångstyp
Standard
Serie
Gateladdning
366 nC
Förpackning
Rör
Td (på/av) @ 25°C
40ns/323ns
Artikelstatus
Aktiv
Omvänd återhämtningstid (trr)
133 ns
IGBT-typ
Trench Field Stop
Arbetstemperatur
-40°C-175°C (TJ)
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
1200 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kollektor (Ic) (max)
71 A
Inkapsling/låda
TO-247-3
Ström - kollektor, pulserad (Icm)
200 A
Leverantörens enhetsförpackning
PG-TO247-3-U01
Vce(på) (Max) @ Vge, Ic
2,15V vid 15V, 50A
Basproduktens nummer
Effekt - max
398 W