IAUMN10S5N017GAUMA1
DigiKeys produktnummer
448-IAUMN10S5N017GAUMA1TR-ND - Remsa och spole (TR)
448-IAUMN10S5N017GAUMA1CT-ND - Remsbit (CT)
448-IAUMN10S5N017GAUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IAUMN10S5N017GAUMA1
Beskrivning
MOSFET_(75V 120V(
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 200A (Tj) 307W (Tc) Ytmontering PG-HSOG-4-1
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IAUMN10S5N017GAUMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,8V vid 215µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
170 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
12514 pF @ 50 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
307W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Leverantörens enhetsförpackning
PG-HSOG-4-1
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,7mOhm vid 100A, 10V