FS100R12PT4BOSA1
DigiKeys produktnummer
FS100R12PT4BOSA1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FS100R12PT4BOSA1
Beskrivning
IGBT MOD 1200V 135A 500W MOD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
IGBT Modul Trench Field Stop Växelriktare 1200 V 135 A 500 W Chassimontering Modul
Kategori
Vce(på) (Max) @ Vge, Ic
2,15V vid 15V, 100A
Tillverkare
Infineon Technologies
Ström - kollektorgräns (max)
1 mA
Serie
Ingångskapacitans (Cies) @ Vce
6.3 nF @ 25 V
Förpackning
Tråg
Ingång
Standard
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
NTC-termistor
Ja
IGBT-typ
Trench Field Stop
Arbetstemperatur
-40°C-150°C
Konfiguration
Växelriktare
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
1200 V
Inkapsling/låda
Modul
Ström - kollektor (Ic) (max)
135 A
Leverantörens enhetsförpackning
Modul
Effekt - max
500 W