FB50R07W2E3B23BOMA1
DigiKeys produktnummer
448-FB50R07W2E3B23BOMA1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FB50R07W2E3B23BOMA1
Beskrivning
IGBT MODULE 650V 50A
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
IGBT Modul Trench Field Stop Växelriktare 650 V 50 A Chassimontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FB50R07W2E3B23BOMA1 Modeller
Kategori
Vce(på) (Max) @ Vge, Ic
1,9V vid 15V, 50A
Tillverkare
Infineon Technologies
Ström - kollektorgräns (max)
18 µA
Serie
Ingångskapacitans (Cies) @ Vce
3100 pF @ 25 V
Förpackning
Tråg
Ingång
Enfas brygglikriktare
Artikelstatus
Aktiv
NTC-termistor
Ja
IGBT-typ
Trench Field Stop
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Konfiguration
Växelriktare
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
650 V
Inkapsling/låda
Modul
Ström - kollektor (Ic) (max)
50 A